Pijanist Lovre Marušić na prijedlog Rotary E-kluba Hrvatska dobio stipendiju Zaklade Der Rotarier

Naš mladi pijanist Lovre na portalu za umjetnost i kulturu https://arteist.hr/intuicija-je-jedini-pravi-putokaz…/

“Dodamo li svemu ovome da je i umjetnički direktor Ostinata, međunarodnog festivala komorne glazbe u Omišu, jasno je zašto je, po preporuci Rotary E-kluba Hrvatska, osvojio stipendiju Zaklade Der Rotarier namijenjenu studentima srednje i istočne Europe za studij ili studentsku praksu u Njemačkoj i Austriji, a sve s ciljem promicanja međunarodnih odnosa, tolerancije, interkulturalnih susreta i ideje međusobnog razumijevanja. “Zahvalio bih se prije svega našoj divnoj i sjajnoj violončelistici Kajani Pačko, koja me predložila za ovu stipendiju. To me je sigurno rasteretilo u nekom smislu te dalo jednu financijsku potporu koja mi je omogućila da putujem neometano iz Zagreba u Weimar, gdje sam upisan na postdiplomski studij. Nadam se da ću imati čast jednom nastupiti za Rotary te tako izraziti veliku zahvalnost koju osjećam prema njima”, ističe Lovre.