Aktivnosti Rotary E-klub Hrvatska usmjerene su na mlade, obrazovanje i poticanje izvrsnosti.
Donirajte i podržite naše stipendiste, srednjoškolce koji su talentirani u STEM području, a dolaze iz ruralnog područja ili manjeg mjesta u Hrvatskoj!

Broj dosad dodijeljenih godišnjih stipendija: 31 [zadnji update 11/2023]
Iznos pojedinačne godišnje stipendije:  € 1.500,00
Kod za uplatu:

Od 2020/2021 godine Rotary E-klub Hrvatska provodi dugoročni projekt naziva raSTEMo! Tim nazivom objedinili smo niz aktivnosti oko stipendiranja uspješnih STEM učenika. Osim stipendiranja, projekt uključuje mentoriranje i praćenje učenika na njihovom putu, posebno kod odabira fakulteta i zaposlenja, pokrivanje troškova tečajeva, edukacija, natjecanja ili studijskog puta u inozemstvo koji im mogu pomoći da se usavrše u njihovom području interesa te razni drugi oblici pomoći zaslužnim učenicima.

Cilj projekta raSTEMo! je potaknuti i inspirirati mlade ljude, buduće uspješne pojedince našeg društva! U uvjetima COVID krize veliki je broj natjecanja i događanja otkazan, što u obrazovanju i životu mladih ostavlja rupe koje je u tim formativnim godinama teško popuniti. Utoliko više energije, dobre volje i sredstava želimo uložiti u poticanje mladih da i u ovim vremenima ostanu na pravom putu i nastave se truditi te izrastu u uspješne i zadovoljne ljude. Projekt se financira donacijama članova Rotary E-kluba Hrvatska, donacijama partnera te provođenjem raznih humanitarnih akcija.

Želite li dati svoj doprinos napretku mladih i izvrsnih učenika? Postanite naš donator ili partner! Ovdje preuzmite preuzmite naš STEM flyer: STEM stipendije

Kontaktirajte nas za više informacija: stipendije@rotary-eclub.hr

Dobivate:

• Pametno ulaganje u budućnost zemlje
  • Sudjelovanje u projektu humanitarnog karaktera
  • Ostvarenje društvene odgovornosti
  • 100% doniranih sredstava idu učenicima
  • Profesionalno odrađivanje projekta od strane članova Rotary E-kluba
  • Medijska popraćenost
  • Mogućnost povezivanja partnera s mladima kao budućim zaposlenicima (za firme)

Donacijski račun kluba
Rotary E-klub Hrvatska
IBAN: HR94 2340 0091 5106 0902 5
SWIFT CODE (BIC): PBZGHR2X

Pročitajte više o našim aktivnostima poticanja mladih, obrazovanja i izvrsnosti:

Robotika, a ne motika
raSTEMo! zajedno: Priča o Luki
Djeca iz SOS Dječjeg sela Lekenik podučavaju programiranje djecu iz SOS Dječjeg sela Hinterbrühl u Austriji!
Donacija opreme i edukacije za djecu i mentore SOS Dječjeg sela Lekenik
Donacija micro:bitova za knjižnice u Pločama i Metkoviću
e-Igranjem do osmijeha: vježbanje motorike pomoću Nintendo Wii uređaja, Rotary Magazin str. 24,25

Donatori:

HVAC sustavi

Smart healthcare consultancy

Nekretnine Geodezija

Transforming ideas into digital assets

Ortopedska i druga pomagala

Medicinske usluge